Άιντραχτ Φρ.-Βέρντερ Βρ. 1-1: Πήρε βαθμό η Βρέμη στη Φρανκφούρτη (highlights)

Σε ένα ματς χωρίς καλό ρυθμό με δύο γκολ και δύο αποβολές, Άιντραχτ και Βέρντερ δίκαια έμειναν στο 1-1 με σκόρερ τους Βέλκοβιτς και Τούτα.

Ήταν ένα παιχνίδι με την Άιντραχτ να θέλει νίκη για να εδραιωθεί στην εξάδα και τη Βέρντερ για να ξεκολλήσει από τις τέσσερις σερί ήττες. Το τελευταίο σφύριγμα του Χάρτμαν δε βρήκε καμία ομάδα χαρούμενη. Ήταν μια εξουθενωτική μάχη που δεν ανέδειξε νικητή.

Η Άιντραχτ είχε τη μπάλα στα πόδια, αλλά στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν από μία μεγάλη φάση με τους Τραπ και Τσέτερερ να είναι πρωταγωνιστές με ενστικτώδεις αποκρούσεις. Το δεύτερο ημίχρονο απέκτησε έντονο χαρακτήρα, με δυνατά μαρκαρίσματα και αρκετά φάουλ.

Στο 62′ από ένα τέτοιο ο Βέλκοβιτς άνοιξε το σκορ ύστερα από απόκρουση του Τραπ σε προβολή του Στάγκερ. Εν συνεχεία ο Στάγκερ αποβλήθηκε για μαρκάρισμα με τις τάπες σε αντίπαλο στο 73′ και τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση με τον Τούτα να κάνει ωραία κεφαλιά μετά απο σέντρα του Πάτσο.

Στο 87′ αποβλήθηκε και ο Τούτα για μαρκάρισμα με τις τάπες και το ματς πήρε την πορεία του προς την ισοπαλία.