Φράιμπουργκ – Ντάρμσταντ 1-1 : Μοιρασιά στα “ρηχά”! (highlights)

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας της Φράιμπουργκ με την Ντάρμσταντ. Οι φιλοηξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Χόνσακ (18) και η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League ισοφάρισε με τον Χέλερ στο 35'

Η Ντάρμσταντ κατάφερε να αιφνιδιάσει με την τακτική της στο Φράιμπουργκ και η ανωτερότητά της στα πρώτα 20-25 λεπτά ανταμοίφθηκε με ένα γκολ – κάπως τυχερό, έστω – από τον Χόνσακ στο 18′ κι αφού η μπάλα στο σουτ του Αυστριακού επιθετικού άλλαξε ελαφρώς πορεία βρίσκοντας στο πόδι του Λάϊνχαρτ… Οι γηπεδούχοι με εμφανή προβλήματα στην δημιουργία φάσεων κατάφεραν να βρούνε που τους έφτασε στην ισοφάριση στο 35′ έπειτα από κοντινή προβολή του Χέλερ…

Στο δεύτερο ημίχρονο η Φράϊμπουργκ είχε μια φλύαρη – στα όρια του μονότονου και του προβλέψιμου – υπεροχή χωρίς να απειλεί σε πολλές περιπτώσεις τους φιλιξενούμενους οι οποίοι στο ίδιο χρονικό διάστημα είχαν περισσότερες ευκαιρίες για γκολ που όμως δεν ήρθε ποτέ σε μια μάλλον δίκαιη κατάληξη…