Χόφενχαϊμ – Λεβερκούζεν 2-3: Ασταμάτητη και πρώτη! (highlights)

Αν και… αγχώθηκε στο δεύτερο μέρος, η Μπάγερ Λεβερκούζεν πέρασε νικηφόρα και από το Ζινχάιμ, καθώς επικράτησε με 3-2 της Χόφενχαϊμ σε παιχνίδι για τη 10η αγωνιστική της Bundesliga.

H ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο διατήρησε το φετινό της αήττητο, πέτυχε τη δέκατη σερί νίκη της σε όλες της διοργανώσεις και διατήρησε συνάμα τη θέση της την κορυφή του γερμανικού πρωταθλήματος.

Η Λεβερκούζεν άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό με σουτ του Φλόριαν Βιρτς, ενώ στο 46′ ο Αλεχάντρο Γκριμάλντο έκανε το 2-0.

Η Χόφενχαϊμ βρήκε γκολ στο 56′ με τον Σταχ μετά από λάθος του Χραντέτσκι και ισοφάρισε στο 58ο λεπτό σε 2-2 με κοντινό πλασέ του Βέχορστ.

Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε ο Αλεχάντρο Γκριμάλντο με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 70o λεπτό.