Γκλάντμπαχ – Μάιντς 2-2: Γκολάρες στη ματσάρα του Borussia Park (vid)

Βαθμούς και… θαυμασμό για τις γκολάρες που σημειώθηκαν, μοιράστηκαν η Γκλάντμπαχ και η Μάιντς στο 2-2 του Borussia Park για την 7η αγωνιστική της Bundesliga.

Τόσο το παρθενικό τέρμα του 19χρονου επιθετικού της Μάιντς, Μπράγιαν Γκρούντα, όσο και αυτό του Τζο Σκάλι της Γκλάντμπαχ ήταν εντυπωσιακά σε ένα παιχνίδι με “τρελό” ρυθμό και τη Γκλάντμπαχ να σώζει την παρτίδα στο… παρά δύο!

Η Μπορούσια άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό με κεφαλιά του Νόιχαους, ενώ η Μάιντς ισοφάρισε σε 1-1 στο 24ο λεπτό με… “κεραυνό” του Γκρούντα έξω από την περιοχή.

Ο Αϊμέν Μπαρκόκ έκανε με πλασέ το 2-1 για τη Μάιντς στο 75ο λεπτό και ο Τζο Σκάλι με όμορφο σουτ στο 88ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Η Μάιντς διατηρείται στην επικίνδυνη ζώνη με μόλις δύο βαθμούς, ενώ ακόμα δεν έχει νίκη στο πρωτάθλημα. Η Γκλάντμπαχ είναι στη 12η θέση της κατάταξης με 6 βαθμούς.