Μπάγερν Μονάχου: Τραυματίστηκε ο Ντε Λιχτ!

Σκόραρε και αποχώρησε από το ματς προετοιμασίας των Βαυαρών ο Ολλανδός αμυντικός!

Η Μπάγερν Μονάχου νίκησε με 6-2 τη DC United σε φιλικό, όμως δεν έλειψαν τα απρόοπτα!

Σαντιο Μανέ και Ματάις ντε Λιχτ αγωνίστηκαν και σκόραραν. Ο Σενεγαλέζος βρήκε δίχτυα με εκτέλεση πέναλτι στο 4ο λεπτό του ματς, ενώ ο Ολλανδός αμυντικός σκόραρε στο 47ο λεπτό.

Όμως ο νέος αμυντικός των Βαυαρών δε χάρηκε για πολύ, καθώς εν συνεχεία ποχώρησε με πρόβλημα τραυματισμού, με τις πληροφορίες πάντως να κάνουν λόγο για αλλαγή για προληπτικούς λόγους.

Για την ιστορία τα υπόλοιπα γκολ της Μπάγερν σημείωσαν ο Ζάμπιτσερ (12΄), ο Γκνάμπρι (44′), ο Ζίρκζεϊ (51′) και ο Μίλερ στις καθυστερήσεις.