Στουτγάρδη-Μάιντς 2-1: Τρίποντο ελπίδας… (hls)

Η Στουτγάρδη επικράτησε με 2-1 της Μάιντς στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 13ης αγωνιστικής στη Μπουντεσλίγκα.

ΟΙ γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι, είχαν τον έλεγχο του ρθυμού στα πρώτα 30 λεπτά και προηγήθηκαν με το πρώτο γκολ του Ίτο στη Μπουντεσλίγκα στο 21ο λεπτό.
Η Μάιντς ανέβασε την απόδοσή της μετά το ημίωρο. Ο Μαροπάνος σταμάτησε με εντυπωσιακό τρόπο τον Ονισίβο στο 37′ όμως ο Χακ ισοφάρισε σε 1-1 στο 39ο λεπτό.

Το πρώτο γκολ του Σόσα σε 51 ματς στη Μπουντεσλίγκα έδωσε την πολύτιμη νίκη στη Στουτγάρδη οπυ έφτασε τους 13 βαθμούς αφήνοντας στους 18 τη Μάιντς.