“Γκέλα” για την Άιντραχτ

Την ευκαιρία να μειώσει έστω και προσωρινά τη διαφορά της από την κορυφή της Μπουντεσλίγκα έχασε η Άιντραχτ.

Την ευκαιρία να μειώσει έστω και προσωρινά τη διαφορά της από την κορυφή της Μπουντεσλίγκα έχασε η Άιντραχτ. Η ομάδα της Φρανκφούρτης έμεινε στο 1-1 με τη μέχρι πρότινος ουραγό Γκρόιτερ Φιρτ στην αυλαία της 11ης αγωνιστικής και παρέμεινε για δεύτερη αγωνιστική χωρίς νίκη.

Το γκολ του Μάιερ… από τα αποδυτήρια (στο 1ο μόλις λεπτό) ήταν αρκετό για να βάλει τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου. Η Γκρόιτερ ωστόσο ισοφάρισε στο 53′ με τον Στίμπερ και κατάφερε να κρατήσει το 1-1 και να φύγει από “Κόμερτσμπανκ Αρένα” με τον πολύτιμο βαθμό.

ΑΪΝΤΡΑΧΤ: Τραπ, Ντεμίντοφ, Οτσίπκα, ΜΠάμπα, Γιουνγκ, Μάιερ, Σβέγκλερ, Ινούι (57′ Ματμούρ), Άιγκνερ (76′ Κέλερ), Ρόντε (84′ Τσελότσι), Οσίαν

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ: Γκριν, Νέριγκ, Μαβράι, Σμίντγκαλ, Κλάινε, Πέκοβιτς, Πριμπ, Σαραρέρ (90’+2′ Μίκελσεν), Στίμπερ, Φίρστνερ, Ασαμόα (89′ Εντού)