Νίκη με ανατροπή για την Γκλάντμπαχ

Μέσα σε τρία λεπτά η Γκλάντμπαχ γύρισε την εις βάρος της κατάσταση και πήρε την νίκη επί της Νυρεμβέργης με 3-1 σε παιχνίδι για την 12η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα.

Η Νυρεμβέργη ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό με το γκολ του Ντρμιτς κάνοντας πολύ δύσκολη την αποστολή της Μπορούσια.
Στο 72ο λεπτό ο Αράνγκο ήταν αυτός που ισοφάρισε για τους γηπεδούχους και τρία λεπτά αργότερα το αυτογκόλ του Σταρκ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Φαβρ. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Χέρμαν στο 87ο λεπτό του παιχνιδιού.
Με τη νίκη της αυτή η Γκλάντμπαχ σκαρφάλωσε στην 4η θέση με 22 βαθμούς ενώ η Νυρεμβέργη παρέμεινε κολλημένη στην τελευταία θέση με 7 βαθμούς.