Ακόμα ένα τρίποντο για την Τζουγκάρντεν (video)

Η Τζουγκάρντεν έφτασε σε τρίτη συνεχόμενη νίκη, αυτή τη φορά επί της Όστερσουντ.

H Τζουργκάρντεν επικράτησε 3-1 εντός έδρας της Όστερσουντ και πανηγύρισε την τρίτη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα Σουηδίας που την εκτόξευσε στους 21 βαθμούς και την τρίτη θέση.

Η Όστερσουντ ήταν αυτή που προηγήθηκε με γκολ του Τέκι στο 19ο λεπτό. Ο 21ετών Σουηδός σκόραρε με σπουδαίο σουτ εκτός περιοχής για να βάλει μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους. Η Τζουργκάρντεν έδειξε ψυχραιμία και έχοντας την κατοχή της μπάλας από το πρώτο λεπτό, πραγματοποίησε ανατροπή. Αρχικά ισοφάρισε με τον Τζόναθαν Ρινγκ στο 41′, μετά από σπουδαία ασίστ του πρώην μέσου της ΑΕΚ, Αστρίτ Αιντάρεβιτς.

Πριν το φινάλε του πρώτου μέρους η Τζουργκάρντεν πήρε το προβάδισμα με σκόρερ τον Ούνε Λάρσον και τα πράγματα έγιναν πιο απλά. Στην επανάληψη ο πολυτιμότερος της αναμέτρησης Ρινγκ πέτυχε ακόμα ένα γκολ στο 71ο λεπτό για το τελικό 3-1!