Νυρεμβέργη – Αννόβερο 2-2 : Το αστέρι του Ούζουν (highlights)

Ο 17χρονος Ούζουν ήταν ο πρωταγωνιστής καθώς με δύο γκολ μετέτρεψε το 0-2 σε 2-2 για να πάρει τον βαθμό η Νυρεμβέργη από το Αννόβερο.

Η Νυρεμβέργη στο πρώτο ημίχρονο πλήρωσε ακριβά τα λάθη της που έδωσαν δύο πέναλτι στο Αννόβερο.

Ένας πρώην παίκτης της Νυρεμβέργης ο Σέντρικ Τόιχερτ ευστόχησε και στα δύο (8′ και 23′) για το 0-2 και έφτασε τα τρία γκολ σε δύο αγώνες την φετινή σεζόν.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντικές ευκαιρίες να κλειδώσουν την νίκη και το πλήρωσαν.

Ο 17χρονος Ούζουν έγινε ο απόλυτος πρωταγωνιστής του ματς. Μείωσε με πλασέ στο 66ο λεπτό και ισοφάρισε με πέναλτι στις καθυστερήσεις. Τα πρώτα γκολ του σπουδαίου ταλέντου της Νυρεμβέργης.

Ισόπαλο 2-2 το παιχνίδι με τις δύο ομάδες να παραμένουν χωρίς νίκη.

Νυρεμβεργη : Ματένια – Βαλεντίνι (46′ Τζιάμερα), Γκουρλέγεν, Λόρενς (62′ Χούμπνερ), Μπράουν – Γκάις (46′ Λούνε), Κάστροπ, Ούζουν – Χάνγκμπο, Οκουνουκι (46′ Λόκεμπερ), Ντάφερνερ (46′ Χαγιασι)

Αννόβερο : Τσίλερ – Νόιμαν, Χάλστενμπεργκ, Εμπί – Ντεμ (85′ Μπέρνερ), Κριστιάνσεν, Κούντσε, Κεν (73′ Έζε) – Σάουμπ (85′ Ερνστ) – Τρεσόλντι (58′ Νίλσεν), Τόιχερτ (73′ Φώτη)