Μπλέιζερς-Μπακς 109-127: Περίπατος στο Πόρτλαντ για τα “ελάφια”

Οι Μιλγουόκι Μπακς δε συνάντησαν ιδιαίτερες δυσκολίες στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τους Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς, τους οποίους νίκησαν 127-109.

Οι Μιλγουόκι Μπακς δε συνάντησαν ιδιαίτερες δυσκολίες στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τους Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς, τους οποίους νίκησαν 127-109. Κορυφαίος για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος σημείωσε double double με 47 πόντους και δώδεκα ριμπάουντ. Επίσης, ο Έλληνας παίκτης είχε δυο ασίστ, ένα κλέψιμο και τρία κοψίματα σε 33,05 λεπτά συμμετοχής. Double double και από τον Τζρου Χόλιντεϊ, ο οποίος είχε 22 πόντους και δέκα ασίστ, ενώ στους 20 πόντους σταμάτησε ο Κρις Μίντλετον. Ο Θανάσης Αντετοκουνμπο αγωνίστηκε για 7,38 λεπτά έχοντας δυο ριμπάουντ.

Από την άλλη πλευρά, ο Ντάμιαν Λίλαρντ σημείωσε 32 πόντους, ενώ οι Σι Τζέι Μακ Κόλουμ και Ρόμπερτ Κόβινγκτον είχαν από το 18 πόντους. Στους δώδεκα πόντους, ο Νόρμαν Πάουελ για τους γηπεδούχους. Αυτή ήταν η 31η εφετινή νίκη για τα “ελάφια” σε 48 ματς, ενώ οι γηπεδούχοι γνώρισαν τη 19η εφετινή τους ήττα, επίσης σε 48 ματς.

Οι πόντοι:

Μπλέιζερς: Πάουελ 12, Κόβινγκτον 18, Νούρκιετς 9, Μακ Κόλουμ 18, Λίλαρντ 32, Άντονι 6, Καντέρ 2, Τζόουνς 2, Σίμονς 8, Έλεμπι 2

Μπακς: Μίντλετον 20, Γ. Αντετοκούνμπο 47, Λόπες 9, Ντι Βιντσέντσο 5, Χόλιντεϊ 22, Κόναγκτον 4, Φορμπς 9, Πορτίς 6, Τιγκ 2, Νουόρα 3