Κινγκς-Κλίπερς 117-131: Επιστροφή στις νίκες (video)

Οι Λος Άντζελες Κλίπερς επικράτησαν 131-117 των Σακραμέντο Κινγκς, εκτός έδρας και επέστρεψαν στις νίκες.

Κορυφαίος παίκτης των φιλοξενούμενων ήταν ο Κάουι Λέοναρντ, ο ποίος σημείωσε 34 πόντους και μάζεψε εννέα ριμπάουντ σε 36:34 λεπτά συμμετοχής. Στους 26 πόντους ο Τζέιμς Χάρντεν και στους 19 ο Πολ Τζορτζ. Ο Τέρενς Μαν σημείωσε 18 πόντους. Από την άλλη πλευρά, ο ΝτεΆαρον Φοξ σημείωσε 40 πόντους και ήταν ο πρώτης σκόρερ της αναμέτρησης. Ο Μαλίκ Μονκ σημείωσε 15 πόντους και ο Σάσα Βεζένκοφ 13. Ο Βούλγαρος παίκτης είχε επίσης πέντε ριμπάουντ σε 24:28 λεπτά συμμετοχής. Αυτή ήταν η έβδομη φετινή νίκη των Κλίπερς σε 16 ματς, ενώ οι «Βασιλιάδες» γνώρισαν την έκτη φετινή τους ήττα, επίσης σε 16 ματς. Δείτε τις καλύτερες στιγμές της αναμέτρησης, στο παρακάτω βίντεο.

Οι πόντοι:

Κινγκς: Χουέρτερ 7, Μπαρνς 9, Σαμπόνις 11, Ντουάρτε 7, Φοξ 40, Μονκ 15, Μίτσελ 9, Λάιλς 2, ΜακΓκι 2, Βεζένκοφ 13, Τζόουνς 2

Κλίπερς: Τζορτζ 19, Λέοναρντ 34, Ζούμπατς 14, Μαν 18, Χάρντεν 26, Ουέστμπρουκ 9, Πάουελ 3, Τις 5, Μπράουν 3