«Καθάρισε» και τη Γκραν Κανάρια η Ρεάλ (video)

Με κορυφαίο τον Άντονι Ράντολφ, η Ρεάλ Μαδρίτης έδωσε συνέχεια στο εντυπωσιακό της ξεκίνημα στην Ευρωλίγκα, καθώς επικράτησε 89-76 της Γκραν Κανάρια.

Η «βασίλισσα» μπορεί να αιφνιδιάστηκε στο ξεκίνημα του αγώνα, αφού δέχτηκε 28 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο, ωστόσο έβγαλε γρήγορα αντίδραση. Ισορρόπησε την κατάσταση, μπήκε σε θέση οδηγού στο φινάλε του ημιχρόνου (47-43) και έκτοτε επέβαλλε τον ρυθμό της. Μάλιστα, στην τέταρτη περίοδο πάτησε το… γκάζι στην επίθεση και παρότι δεν έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης, «καθάρισε» εύκολα με 89-76 το ματς.

Νταμπλ – νταμπλ από τον τρομερό Άντονι Ράντολφ με 20 πόντους, 10 ριμπάουντ, ακολούθησαν σε απόδοση ο Πρέπελιτς με 13 πόντους και ο Καμπάτσο με 10. Από τη Γκραν Κανάρια ξεχώρισε ο Ντι Τζέι Στρόμπερι με 20 πόντους και ο Μπάες, ο οποίος πρόσθεσε 14.

Στο 8-0 πλέον το ρεκόρ της ομάδας του Πάμπλο Λάσο, στο 2-6 της Γκραν Κανάρια.

Τα δεκάλεπτα: 22-28, 47-43, 62-57, 89-76