Γκραντ: “Μαθαίνω από Σλούκα και Ναν κι εκείνοι από μένα” (video)

Οι δηλώσεις του Τζέριαν Γκραντ στους Playmakers μετά τη νίκη του Παναθηναϊκού AKTOR με 89-81 επί της Μπαρτσελόνα.

“Πάντα μένουμε ήρεμοι. Ο κόουτς μας είπε ότι μπορούμε να τα πάνε πολύ καλύτερα. Στη τρίτη περίοδο πετύχαμε κάποια μεγάλα σουτ κι ο κόσμος μπήκε στην εξίσωση.

Ο στόχος μας στο δεύτερο ημίχρονο ήταν να γίνουμε πιο σκληροί. Οι 46 πόντοι που δεχτήκαμε στο πρώτο ημίχρονο ήταν πάρα πολλοί. Έπρεπε να παίξουμε πολύ καλύτερη άμυνα, όπως ξέρουμε.

Καταλαβαίνω αυτό το κλίμα, Η ενέργεια που μας δίνουν αυτοί οι φίλαθλοι, κάθε φορά που μπαίνουμε στο παρκέ, είναι μοναδική.

Με το Σλούκα και τον Ναν παίζουμε εδώ και καιρό. Χρειαστήκαμε χρόνο να βρούμε χημεία είτε σε ζευγάρι ή σχήματα αλλά νομίζω ότι το έχουμε βρει, και παίρνουμε πολλά πράγματα από τον καθένα. Εγώ μαθαίνω από αυτούς κι εκείνοι από μένα”.