Ολυμπιακός: Καταγγελία για άσεμνη χειρονομία της Φιτζέραλντ προς διαιτητή

Και.. τρίτο ημίχρονο θα έχει ο δεύτερος τελικός της Α1 Γυναικών! Ο Ολυμπιακός μετά το τέλος της αναμέτρησης με τον Παναθηναϊκό στο κλειστό «Παύλος Γιαννακόπουλος» κατήγγειλε άσεμνη χειρονομία της Φιτζέραλντ προς έναν εκ των διαιτητών.

Ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε την σειρά των τελικών της Α1 Γυναικών, κερδίζοντας με 61-53 τον Ολυμπιακό στο «Παύλος Γιαννακόπουλος».

Οι Πειραιώτες πάντως έχουν σοβαρά παράπονα από την συμπεριφορά παικτριών του Παναθηναϊκού και έσπευσαν να καταγγείλουν την Φιγιόντα Φιρτζέραλντ για ασεμνή χειρονομία κατά την διάρκεια του ματς.

Συγκεκριμένα, όπως αναφέρουν, το παιχνίδι βρισκόταν στο τέταρτο δεκάλεπτο και το σκορ ήταν 48-48. Η Αμερικανίδα γκαρντ εκδήλωνε αιφνιδιασμό με στόχο να σκοράρει, ωστόσο ο διαιτητής της καταλόγισε επιθετικό φάουλ απέναντι στην Αγγελική Νικολοπούλου.

Ο Ολυμπιακός παρατήρησε στο σχετικό βίντεο πως η Φιτζέραλντ δυσαρεστήθηκε από αυτή την απόφαση και έκανε άσεμνη χειρονομία προς τον διαιτητή, χωρίς να τιμωρηθεί.