Μεγάλη νίκη για τον Κολοσσό (video)

Ο Κολοσσός Ρόδου ξεκόλλησε από την τελευταία θέση της βαθμολογίας κάνοντας την υπέρβαση και παίρνοντας μεγάλη νίκη από τον Προμηθέα με 73-70.

Οι γηπεδούχοι που καίγονταν για τη νίκη προηγήθηκαν στο ξεκίνημα με 20-9 αλλά οι δύο ομάδες μπήκαν στην τέταρτη περίοδο σχεδόν στα….ίσα (55-52 ο Κολοσσός).

Στα 19’’ ο Κολοσσός με καλάθι του Λαβ πήρε προβάδισμα τριών πόντων (73-70) και στα τελευταία έξι δευτερόλεπτα ο Λίποβι αστόχησε δύο φορές σε σουτ τριών πόντων που μπορούσε να στείλει τον αγώνα στην παράταση.

Ο Προμηθέας στερήθηκε σε όλο το δεύτερο ημίχρονο των υπηρεσιών του Οκτάβιους Ελις που αποβλήθηκε με αντιαθλητικό φάουλ και τεχνική ποινή.

ΚΟΛΟΣΣΟΣ: Αγκμπελέσε 18, Γκρίφιν 10, Λοβ 10, Ντάνιελς 4, Κρομά 15, Μπρέιζελτον 10, Μωραϊτης 2, Τουντζιαράκης, Παύλος 4.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ: Χολ 5(7 ριμπάουντς, 8 ασίστ), Λίποβι 10, Κασελάκης 19, Ελις 2, Μαντζούκας, Μπαμπ, Αγραβάνης 20, Μαυροκεφαλίδης 4, Μάντζαρης 3, Κατσίβελης 7.