Τούμπα-Άρης: 1-1 (vid)

Ισόπαλο έληξε το ντέρμπι της πόλης, στο πλαίσιο της τελευταίας στροφής των ePlayoff2020.

Ο Άρης ήταν αυτός που μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση της τελευταίας αγωνιστικής και κατάφερε να προηγηθεί με το τέρμα του Ριζά, στο ένατο λεπτό της συνάντησης.

Οι «κιτρινόμαυροι» δεν εκμεταλλεύτηκαν το προβάδισμα τους, καθώς μετά το αρχικό σοκ, η Τούμπα άρχισε να πατάει καλύτερα στο ματς.

Από το δεύτερο ημίχρονο και ύστερα οι γηπεδούχοι πήραν και την πρωτοβουλία των κινήσεων και ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους, αν και χρειάστηκε να φτάσουν στο 90ο λεπτό για να ισοφαρίσουν.

Συγκεκριμένα, ο Επιφάνης ήταν αυτός που κατάφερε να ισοφαρίσει, στο τελικό 1-1, λίγο πριν τη λήξη του αγώνα.