Ηράκλειο-Πειραιάς: 1-2 και πρωτάθλημα στο λιμάνι! (vid)

Πρωταθλητής των ePlayoff2020 είναι πλέον και μαθηματικά ο Πειραιάς, μετά και την καθοριστική επικράτηση του μέσα στην έδρα του Ηρακλείου.

Νικητής του τουρνουά είναι και τυπικά πλέον ο Πειραιάς, καθώς αν και του χρειαζόταν μόνο ένας βαθμός για να αναδειχτεί πρωταθλητής, επιβλήθηκε με 2-1 του Ηρακλείου και κατέκτησε και μαθηματικά τη διοργάνωση των ePlayoff2020.

Το ματς:

Την ποιότητα του έδειξε ο Πειραιάς, παίρνοντας το προβάδισμα στην πρώτη τους φάση, στο 24′, με σκόρερ τον Γιατσάι.

Οι «ερυθρόλευκοι» δεν σταμάτησαν εκεί και διεύρυναν το προβάδισμα τους, βάζοντας τις… βάσεις για τον τίτλο με τον Νάσο Βασαλάκη, ο οποίος έκανε το 2-0 στο 45′.

Το μόνο που κατάφερε τελικά το Ηράκλειο ήταν να μειώσει στο τελικό 2-1, με σκόρερ τον Χάτζο στο 52′, παρά τις προσπάθειες που έκανε, προκειμένου να ανατρέψει το αποτέλεσμα και να μείνει ζωντανό στη μάχη της πρωτιάς.