SerieA: Το fair play της σεζόν από τον Ζοάο Πέδρο στον Κούρτιτς! (vid)

Ο 29χρονος Βραζιλιάνος επιθετικός της Κάλιαρι άφησε στην άκρη τους πανηγυρισμούς για να παρηγορήσει τον αντίπαλό του

Συγκλονιστικό ματς, συγκλονιστικός επίλογος, συγκλονιστικό στιγμιότυπο και μετά το πέρας της αναμέτρησης Κάλιαρι-Πάρμα.

Στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής, δύο από τις τρεις ομάδες που καταλαμβάνουν θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό αναμετρώνταν. Η Κάλιαρι υποδέχτηκε την Πάρμα και παρά το γεγονός πως οι φιλοξενούμενοι, που είχαν την ευκαιρία να προσπεράσουν τους αντιπάλους τους με νίκη, προηγήθηκαν 0-2 και 1-3 γνώρισαν τελικά την ήττα με 4-3 με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αποτέλεσμα που τους άφησε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας, πέντε – πλέον – βαθμούς πίσω από την Κάλιαρι. Το τέλος του αγώνα επιφύλασσε ισχυρά συναισθήματα με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν εντονότατα που παρέμειναν ζωντανοί στο παιχνίδι της παραμονής και τους φιλοξενούμενους να είναι απαρηγόρητοι!

Ωστόσο, μια εικόνα ήταν αυτοί που προκάλεσε τη μεγαλύτερη συγκίνηση όταν ο 29χρονος Βραζιλιάνος επιθετικός των γηπεδούχων, Ζοάο Πέδρο, άφησε τους πανηγυρισμούς κι έκατσε κάτω, δίπλα στον αντίπαλό του, Γιασμίν Κούρτιτς που έκλαιγε απαρηγόρητος. Δείτε το στιγμιότυπο …