Με το δεξί ο Ολυμπιακός στην Κροατία

Με το δεξί μπήκε στις Ευρωπαϊκές του υποχρεώσεις ο Ολυμπιακός.

Με το δεξί μπήκε στις Ευρωπαϊκές του υποχρεώσεις ο Ολυμπιακός. Οι ερυθρόλευκοι στην πρεμιέρα τους στο Τσάμπιονς Λιγκ επικράτησαν εύκολα της Γιαντράν εκτός έδρας με 17-8.

Οι παίκτες του Θοδωρή Βλάχου μπήκαν δυνατά στο ματς και στην πρώτη περίοδο προηγήθηκαν με 5-2. Το δεύτερο 8λεπτο όμως δεν είχε την ίδια αμυντική ενέργεια από τον Ολυμπιακό κι αυτό είχε ως αποτέλεσμα η Γιαντράν να επικρατήσει στο επιμέρους σκορ με 5-4 και να πλησιάσει στο 9-7.

Ο Έλληνας τεχνικός ξύπνησε τους παίκτες του στο ημίχρονο και ένας Ολυμπιακός πραγματικό φόβητρο εμφανίστηκε στην 3η περίοδο διαλύοντας τους Κροάτες με 4-0, ανοίγοντας τη διαφορά στο 13-7.
Το ίδιο δυναμικός σε άμυνα, κυρίως, αλλά και επίθεση ο Ολυμπιακός επέβαλε πλήρως τον δικό του νόμο και με το 4-1 της 4ης περιόδου επικράτησε με το ευρύ 17-8.