Πρώτος βαθμός για Τσιρίλο…

Ισόπαλες (1-1) αναδείχθηκαν Αλκή και ΕΝΠ στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της πέμπτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κύπρου. Οι γηπεδούχοι κατέκτησαν τον πρώτο τους βαθμό τη φετινή σεζόν, ενώ ο Τον Κάανεν στην πρώτη του παρουσία στον πάγκο της ΕΝΠ δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει τη νίκη.

Οι δύο ομάδες δεν δημιούργησαν πολλές φάσεις στο παιχνίδι και έτσι μοιραία έμειναν στο φτωχό 1-1. Ο Λεονάρντο στο 39’άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ωστόσο στο ίδιο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου ο Ασπας ισοφάρισε για την Αλκή.

Αλκή: Γιωργαλλίδης, Μπάρτζε, Τσιρίλο, Καπιλότο, Φούσκο, Άσπας, Κασέκε, Μπακάλ (59′ Κόντε), Καφού, Σίδνεϊ (76′ Ιντάλγκο), Βασκονσέλος (27′ Οχένε)

ΕΝΠ: Χογκ, Γαλανόπουλος, Φερνάντο, Κωνσταντίνου, Μιλιάζες, Ντούσερ, Αρτυματάς, Γιακούμπου (87′ Σταθάκης), Ντα Κόστα (65′ Κολάνης), Λεονάρντο, Οκοτούβα (77′ Γούμενος)