Ήττα «μαχαιριά» για την Κύπρο

Με γκολ του Κάιτ στις καθυστερήσεις η Κύπρος ηττήθηκε 1-0 από την Εσθονία στο Ταλίν και είδε τις ελπίδες της για την κατάληψη της δεύτερης θέσης του 8ου ομίλου των προκριματικών του Μουντιάλ να εξανεμίζονται.

Η Κύπρος με «όπλο» την εξαιρετική μεσοαμυντική της λειτουργία στάθηκε πολύ καλά στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και όλα έδειχναν πως θα έφευγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από το Ταλίν, όμως οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα. Με γκολ του Κάιτ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων «έκλεψαν» το «τρίποντο» και πλέον οι ελπίδες της Κύπρου για την κατάληψη της δεύτερης θέσης του ομίλου εξανεμίσθηκαν.