Λοριάν-Μονακό 2-2: Τα “γκρέμισε” όλα στο τέλος! (highlights)

Σε νεκρό χρόνο η Λοριάν ισοφάρισε 2-2 με τον Φεβρ την Μονακό και πήρε τον πολύτιμο βαθμό, σε άντίθεση με τους Μονεγάσκους που έχασαν την ευκαρία να ξεφύγουν 5 βαθμούς από την Παρί Σεν Ζερμέν και 4 από τη 2η Νις.

Με την έναρξη του παιχνιδιού η άμυνα της Μονακό αιφνιδιάστηκε και με την ωραία κάθετη πάσα του Κρουπί, ο Τόσιν πλάσαρε τον Κουν για το 1-0 της Λοριάν. Οι Μονεγάσκοι αντέδρασαν γρήγορα και στο 17ο λεπτό, μετά την έξοχη ασίστ από τον Φοφανά, ο Γκολόβιν ισοφάρισε 1-1, σε ένα πρώτο ημίχρονο που η Μονακό είχε την κατοχή, αλλά δεν μπόρεσε να δημιουργήσει ιδιαίτερους κινδύνους στην αντίπαλη άμυνα.

Στην επανάληψη είδαμε ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με τον Μπάλογκουν να σκοράρει στο 66ο λεπτό, μόλις τρία λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι, αλλά στην τελευταία φάση του παιχνίδιού ο Φεβρ, με σουτ μέσα από την περιοχή, έγραψε το τελικό 2-2. Η ομάδα του Λε Μπρι έχει πλέον αποφύγει την ήττα σε 5 από τους πιο πρόσφατους 6 αγώνες της με τη Μονακό (1 νίκη, 4 ισοπαλίες).