Μπλέιζερς-Μπακς 108-127: Δε δυσκολεύτηκαν στο Πόρτλαντ τα «ελάφια» (vid)

Οι Μιλγουόκι Μπακς δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερα προβλήματα στο Πόρτλαντ και επικράτησαν 127-108 των Μπλέιζερς.

Κορυφαίος και σε αυτό το ματς για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος έκανε double double με 24 πόντους και 13 ριμπάουντ. Επίσης, ο Έλληνας παίκτης είχε οκτώ ασίστ σε 22,53 λεπτά συμμετοχής. Στους 20 πόντους ο Τζρου Χόλιντεϊ για τους φιλοξενούμενους. Πήρε χρόνο συμμετοχής, ο Θανάσης Αντετοκούνμπο για 3,41 λεπτά, έχοντας ένα ριμπάουντ. Από την άλλη πλευρά, ο Ντέμιαν Λίλαρντ σταμάτησε στους 28 πόντους, ενώ ο Ανφέρνι Σίμονς είχε 21 πόντους. Αυτή ήταν η 37η φετινή νίκη των «ελαφιών» σε 54 ματς, ενώ οι Μπλέιζερς γνώρισαν την 28η φετινή τους ήττα, επίσης σε 54 ματς. Δείτε τις καλύτερες στιγμές των φιλοξενούμενων από το συγκεκριμένο ματς, στο παρακάτω βίντεο.