Φιλική ισοπαλία για ΑΕΚ Β’ και Ηρακλή Λάρισας

Φιλική ισοπαλία της ΑΕΚ Β' χωρίς τέρματα με τον Ηρακλή Λάρισας στο AEL FC Arena.

Η ΑΕΚ Β’ φιλοξενήθηκε από τον Ηρακλή Λάρισας, στο πλαίσιο φιλικού αγώνα εν όψει της έναρξης της Super League 2. Οι “κιτρινόμαυροι” αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 0-0, κόντρα στην ομάδα της Λάρισας.

Ο Ηρακλής Λάρισας ήταν ανώτερος στο πρώτο ημίχρονο χάνοντας μάλιστα κλασικές ευκαιρίες. Σημαντικότερη στιγμή το σουτ του Μάντικα στο 19ο λεπτό, αλλά ο Θεοχάρης απέκρουσε τη μπάλα. Η ΑΕΚ Β’ είχε την κυριαρχία στο δεύτερο μέρος του αγώνα, αλλά ο Κουτζαβασίλης κράτησε το μηδέν στα σουτ των Μουστακόπουλου (47′) και Χατζηκυριάκου (57′).

Ηρακλής Λάρισας: Κουτζαβασίλης, Κ. Καψάλης, Γκαλίτσιος, Σ. Καψάλης, Καμπέρης, Αλτάνης, Μπάμης, Τσιμίκας, Χρηστίδης, Λεσάι, Μάντικας.

Αγωνίστηκαν και οι: Γκουγκούδης, Ζαφειρίου, Εσκουδέρο, Ντάτσι, Δοδοντσάκης, Κουτσιούδης, Σούμπασης.

ΑΕΚ Β: Θεοχάρης (64′ Αγγελόπουλος) Τρούμπουλος, Ντάικο (46′ Χατζηκυριάκος) Ραντόνια, Σταμούλης, Παρράς (85′ Γεωργέας) Μουστακόπουλος (70′ Ρουκουνάκης) Γερολέμου (83′ Κορομηλάς) Σκόνδρας, Τζ. Γκαρσία, Γκολφίνος (46′ Κοσίδης).