Ίντερ – Βερόνα : Νίκη ουσίας και προοπτικής!

Με συνοπτικές διαδικασίες και δύο γκολ μέσα σε οκτώ λεπτά (22' Μπαρέλα, 30' Ντζέκο) η Ίντερ νίκησε 2-0 τη Βερόνα, παραμένοντας σε τριοχιά κορυφής στην Serie A

Τους τρειις βαθμούς έψαχνε η ϊντερ προκειμένου να μείνει σε τροχιά τίτλου και απέναντι στην άγνοια… κινδύνου της Βερόνα και κατάφερε να βρει τις απαραίτητες προϋποθέσεις με το γκολ του Μπαρέλα στο 22ο λεπτό, Τα πράγματα μετά από αυτό έγιναν πιο απλά καθώς το φαβορί κινήθηκε με μεγαλύτερη άνεση και σαφώς λιγότερα άγχη.

Οκτώ λεπτά αργότερα ο Ντζέκο έκανε το 2-0 και κατόπιν ο Σιμόνε Ινζάκι είχε την δυνατότητα αφενός να ανακατέψει την τράπουλα κι αφετέρου να αποφορτίσει την ομάδα του με λύσεις από τον πάγκο που ανταποκρίθηκαν σε μεγάλο βαθμό στον ρόλο τους!

Χάθηκαν κι άλλες ευκαιρίες για γκολ με πιο χαρακτηριστική την προσπάθεια του Ντ’ Αμπρόσιο στο δοκάρι στο 73′ αλλά… μικρό το “κακό” για τους “νερατζούρι”