PSV – Kαμπούρ 4-1: “Ξέσπασε” στους νεοφώτιστους (hls)

Στο… ρελαντί η PSV κέρδισε με 4-1 τη νεοφώτιστη Καμπούρ στο Αϊντχόφεν στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της Eredivisie.

Στο… ρελαντί η PSV κέρδισε με 4-1 τη νεοφώτιστη Καμπούρ στο Αϊντχόφεν στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της Eredivisie και έδειξε ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση ενόψει της ρεβάνς με την Μπενφίκα για τα play off του Champions League.

O Ρότζερ Σμιντ έδωσε “ανάσες” σε αρκετά βασικά στελέχη της ομάδας του και είδε τον Πρέπερ να ανοίγει με κεφαλιά το σκορ στο 18ο λεπτό.

Ο Εράν Ζάχαβι έκανε το 2-0 για τους “Γλόμπους” στο 21′ με υπέροχο πλασέ, ενώ ο Νόνι Μαντουέκε σημείωσε το τρίτο τέρμα της PSV στο 48ο λεπτό.

Η Καμπούρ μείωσε σε 3-1 με τον Μανγκουρά στο 66′ και ο Ολιβιέ Μποσαλί με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 4-1 στο 94ο λεπτό.

Πριν από την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην αντιπροέδρου του συλλόγου, Πίετ Μπρούβερς, ενώ οι παίκτες της PSV αγωνίστηκαν με μαύρα περιβραχιόνια.