Ιρλανδία – Ολλανδία 1-0: Άνοιξε το σκορ με πέναλτι (vid)
Γαλλία: Η κατηφόρα κόντρα στην Ιρλανδία (video)
Γαλλία – Ιρλανδία 2-0: Νωρίς – νωρίς στο β’ ο Τιράμ! (video)
Ιρλανδία-Γιβραλτάρ: 3-0 (hls)
Republic of Ireland - Ποδόσφαιρο

Republic of Ireland - Ποδοσφαιρο - VIDEOS

video
Η Ιρλανδία κέρδισε πέναλτι νωρίς στο ματς, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Φαν Ντάικ και ο διαιτητής αφού συμβουλεύτηκε το VAR, έδειξε την λευκή βούλα. Ο Ίντα ήταν εύστοχος και άνοιξε το σκορ στο τέταρτο λεπτό.
video
Αυστραλία – Ιρλανδία 1-0: “Ζορίστηκαν” οι Matildas στην πρεμιέρα (vid)
Μπροστά σε 75.000 ενθουσιώδεις θεατές και χωρίς το αστέρι της, Σαμ Κερ, η Αυστραλία δυσκολεύτηκε κόντρα στη μαχητική Ιρλανδία, ωστόσο κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 στην πρεμιέρα της στο Παγκόσμιο Κύπελλο Γυναικών. Το μοναδικό τέρμα σημείωσε η Στεφ Κάτλεϊ με πέναλτι στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης.
video
Παγκόσμιο Κύπελλο Γυναικών: Απίστευτη προσέλευση 75.000 θεατών στο Αυστραλία – Ιρλανδία! (vid)
Ούτε... καρφίτσα δεν έπεφτε στο Stadium Australia του Σίδνεϊ για το πρώτο παιχνίδι της συνδιοργανώτριας Αυστραλίας στο Μουντιάλ με αντίπαλο την Ιρλανδία, καθώς 75.000 θεατές βρέθηκαν στο γήπεδο και δημιούργησαν εντυπωσιακή ατμόσφαιρα στην πρεμιέρα των Matildas. Πάντως ο συγκεκριμένος αριθμός δεν είναι ρεκόρ στην ιστορία του ποδοσφαίρου γυναικών, καθώς 91.648 θεατές είχαν βρεθεί στο "Καμπ Νόου" για ένα παιχνίδι Champions League ανάμεσα στη Μπαρτσελόνα και τη Βόλφσμπουργκ.
Αποκλειστικό
video
Πογέτ: “Φανταστική νίκη, σε “ζεστή” έδρα!”
Ο Γκουστάβο Πογέτ απέδωσε τα εύσημα στους παίκτες της Εθνικής Ελλάδας για τη νίκη απέναντι στην Ιρλανδία (16/6), αλλά και στους φιλάθλους, που έκαναν την "Αγιά Σοφιά" πραγματική έδρα