Match Center
Ορεστιάδα - Βόλεϊ

Ορεστιαδα - Βολει - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ανατροπή Άθλος της Ορεστιάδας, 3-2 την Κηφισιά
Με 1 άσσους και με τον Ριζόπουλο on fire στο 5ο σετ ο Άθλος Ορεστιάδας παρότι βρέθηκε να χάνει 0-2 σετ νίκησε τον Α.Ο.Π. Κηφισιάς με 3-2 σετ (22-25, 18-25, 25-21, 25-17, 15-11) και πήρε δύο βαθμούς χρυσάφι στην προσπάθεια παραμονής στη Volley League.
Τρίποντο Ολυμπιακού με 24άρη Στερν
ε αποτελεσματική επιθετικά ημέρα ο Στερν με 24 πόντους οδήγησε τον Ολυμπιακό σε τρίποντο με νίκη με 3-1 σετ (25-19, 21-25, 25-21, 25-20) επί του Άθλου Ορεστιάδας στο κλειστό του Ρέντη «Μ. Μερκούρη».
Ποδαρικό με νίκη στην Ορεστιάδα για Φοίνικα και Σένισιτς
Με το δεξί μπήκε ο Φοίνικας Σύρου στο 2023. Στο ντεμπούτο του Αλεξάντερ Σένισιτς στον πάγκο και με κορυφαίους τους δύο ακραίους του Κλίνκενμπεργκ και Φρομ οι Συριανοί πήραν καθαρή νίκη με 3-0 (28-26, 25-21, 25-23) από τον Άθλο στην Ορεστιάδα και έβαλαν στο ενεργητικό τους πολύτιμο τρίποντο.
Άπιαστος και στην Ορεστιάδα ο Μίλωνας
Με 26 πόντους του αγέραστου Γιορντάνοφ και με άψογους συμπαραστάτες Χερ και Ανδρεάδη ο Μίλωνας πέρασε χωρίς βαθμολογικές απώλειες από την Ορεστιάδα και διατηρήθηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας της Volley League.
Στο ρελαντί ο Φοίνικας, 3-0 την Ορεστιάδα και τώρα Ολυμπιακός
Με τον Τζούριτς on fire (18 πόντους με 3 άσσους και 6 μπλοκ) ο Φοίνικας νίκησε και στον δεύτερο προημιτελικό 3-0 σετ (25-23, 25-16, 25-16) την Ορεστιάδα και έγινε η πρώτη ομάδα που πήρε θέση στα ημιτελικά του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς και εκεί θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό με το πρώτο παιχνίδι να γίνεται στη Σύρο.
Με ΠΑΟΚ ο Εθνικός, στην Α2 η Ορεστιάδα (video)
Εβδομήντα τρία λεπτά κράτησε το μαρτύριο της τελευταίας παράστασης της Ορεστιάδας στην Volleyleague. Ο Εθνικός στο άδειο "Νίκος Σαμαράς" νίκησε την Ορεστιάδα με 3-0 σετ (25-19, 25-13, 25-21) αλλά παρά το τρίποντο έμεινε στην 7η θέση της κανονικής περιόδου και στα πλέι οφ θα αντιμετωπίσει με μειονέκτημα έδρας τον ΠΑΟΚ.
H πρόταση γάμου του Χήρα (video)
Η στιγμή που ο βολεϊμπολίστας της Ορεστιάδας, Αλέξανδρος Χήρας έκανε πρόταση γάμου στην γυναίκα του Χριστίνα, στο ματς με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης τη σεζόν 2015-16.
Σούπερ Χριστοφιδέλης, 3-1 η Κηφισιά την Ορεστιάδα
Με τον Κώστα Χριστοφιδέλη να γράφει το "αστρονομικό" για ημιτελικό (14 στις 18 επιθέσεις) η Κηφισιά αν και "ίδρωσε" νίκησε 3-1 σετ (25-20, 21-25, 25-19, 25-20) την αξιοπρεπέστατη Ορεστιάδα και για τρίτη φορά στην ιστορία της πέρασε σε τελικό Κυπέλλου.
Με αξιοπρέπεια στο Παλέ η Ορεστιάδα (video)
Υπό την βαριά σκιά του μαθηματικού υποβιβασμού της στην Α2 και με την αντίπαλό της, Κηφισιά, να αποτελεί φαίνεται για πρόκριση στον τελικό, θα παλέψει για το καλύτερο αύριο στον ημιτελικό η Ορεστιάδα.
Στην Α2 η Ορεστιάδα, για 4άδα η Κηφισιά (video)
"Μαύρη" μέρα για την ιστορία της Ορεστιάδας αποτελεί η 12η Μαρτίου. Η Κηφισιά νίκησε 3-0 σετ την ακριτική ομάδα και σε συνδυασμό με την καθαρή νίκη της Κύζικου είναι του Ηρακλή Χαλκίδας επιστρέφει μετά από δύο χρόνια στην Α2.
Στην …εντατική η Ορεστιάδα, στην τετράδα ο Παμβοχαϊκός
Με 25 πόντους του Αμερικανού Πέτι (3 άσσοι, 1 μπλοκ, 50% επίθεση) και άλλους 14 του Αυστραλού Γκράχαμ (83% επίθεση, 4 μπλοκ) ο Παμβοχαϊκός νίκησε 3-1 σετ (25-21, 23-25, 25-17, 25-18) στον Έβρο και έκανε αποφασιστικό βήμα για την κατάληψη της τέταρτης θέσης στην Volleyleague.
Χωρίς Μαρούλη, 3-1 ο Παναθηναϊκός την Ορεστιάδα (video)
Με τους Ρεζκ και τον Ροτσσόπουλο να μοιράζονται την θέση του απόντα τραυματία πασέρ Θάνου Μαρούλη ο Παναθηναϊκός νίκησε τη μαχητική Ορεστιάδα με 3-1 σετ (25-19, 25-20, 20-25, 25-11) και παρέμεινε στη 2η θέση της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα Volley League «Πάμε Στοίχημα».