Βέλγιο – Σερβία 1-0: Δύο δοκάρια ο Τζούρισιτς στο Λούβεν! (highlights)

Με γκολ του Γιάνικ Καράσκο στο 2ο λεπτό, το Βέλγιο επικράτησε 1-0 της Σερβίας σε φιλική αναμέτρηση που έγινε - κεκλεισμένων των θυρών - στο Ντεν Ντρεφ του Λούβεν.

Με γκολ του Γιάνικ Καράσκο στο 2ο λεπτό, το Βέλγιο επικράτησε 1-0 της Σερβίας σε φιλική αναμέτρηση που έγινε – κεκλεισμένων των θυρών – στο Ντεν Ντρεφ του Λούβεν.

Δύο δοκάρια είχε ο Φίλιπ Τζούρισιτς του Παναθηναϊκού στο 31ο λεπτό και στο 89ο λεπτό, βασικός ο Φίλιπ Μλαντένοβιτς των Πράσινων για τη Σερβία, μπήκε ως αλλαγή ο Αντρίγια Ζίφκοβιτς του ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι Σέρβοι αιφνιδιάστηκαν στα πρώτα λεπτά του αγώνα και δέχθηκαν γκολ που προήλθε από λάθος του Πάβλοβιτς, ωστόσο ισορρόπησαν το παιχνίδι, απείλησαν τους Βέλγους και έχασαν αρκετές και σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρουν στο άδειο γήπεδο του Λούβεν.

Το παιχνίδι δεν διεξήχθη στο “Κινγκ Μποντουάν”, καθώς ο αγωνιστικός χώρος ήταν σε κάκιστη κατάσταση μετά από έντονη βροχόπτωση στις Βρυξέλλες.