Έδειξαν τις αδυναμίες τους η Γερμανία και η Αγγλία

Η Αγγλία νίκησε 1-0 την Αυστρία σε φιλικό παιχνίδι στο Ριβερσάιντ, χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοσή της, ενώ η Γερμανία έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την Δανία.

Η Αγγλία μπορεί να μην έθελξε με την απόδοσή της αλλά με τον Σάκα να επιτυγχάνει το πρώτο του γκολ με τα “τρία λιοντάρια”, κατάφερε να επιβληθεί 1-0 της Αυστρίας. Ο Σάουθγκεϊτ έκανε αρκετές αλλαγές και είδε τον Αλεξάντερ-Άρνολντ να τραυματίζεται προκαλώντας του πονοκέφαλο. Μετά από στείρο πρώτο ημίχρονο στο 56′ ο Σάκα εκμεταλλεύτηκε το συνδυασμό Λίνγκαρντ και Γκρίλις και σκόραρε για το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

Η Γερμανία στην επιστροφή των Μίλερ και Χούμελς μετά από 3 χρόνια, έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την Δανία. Ο Νοϊχάους άνοιξε το σκορ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και ο Πάουλσεν ισοφάρισε λίγο πριν το τέλος. Ο Λεβ δεν είχε στη διάθεσή του τους 4 που έπαιξαν στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ, αλλά και τον Κρος που αναρρώνει από τον κορωνοϊό.