Καραμπάγκ-Ρακόφ 1-1: Πέρασαν οι …Παπανικολάου και Σβάρνας

Η Ρακόφ πήρε 1-1 στο Ολυμπιακό Στάδιο του Μπακού από την Καραμπάγκ και σε συνδυασμό με τη νίκη της 3-2 στο πρώτο ματς προκρίθηκε στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League.

Οι Παπανικολάου και Σβάρνας ξεκίνησαν βασικοί και αγωνίστηκαν σε όλο τον αγώνα με τα χρώματα της Πολωνικής ομάδας.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με τις ομάδες να έχουν ουσιαστικά από δύο τελικές χωρίς να καταφέρουν να σκοράρουν.

Η Πολωνική ομάδα άνοιξε το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, όταν στο 52’ ο Τσεμπούλα σέρβιρε στον Τούντορ κι εκείνος νίκησε τον Μαγκομενταλίγιεφ για το 0-1.

Η απάντηση των Αζέρων ήρθε στο 60’ όταν ο Τζαφαργκουλίγιεφ σέρβιρε στον Ρέντον Ξι κι εκείνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Η Καραμπάγκ έφτασε κοντά στην ανατροπή στο 74’ αλλά το σουτ του Γιάνκοβιτς σταμάτησε στο δοκάρι.

ΚΑΡΑΜΠΑΓΚ: Μαγκομενταλίγιεφ, Μπαϊράμοφ, Μουσταφαζάντε, Μεντίνα, Τζαφάργκουλίγιεφ (79’ Ντιακαμπί), Ρομαό, Γιάνκοβιτς, Αντράντε (86’ Ακουντζάντε), Μπενζιά (70’ Ζουνίνιο), Ζουμπίρ, Ξι (70’ Κειτά).

ΡΑΚΟΦ: Κοβάτσεβιτς, Ρακόβιτσαν, Άρσενιτς, Σβάρνας, Τούντορ (82’ Σορέσκου), Παπανικολάου, Μπέργκρεν, Ζεάν Κάρλος, Τσεμπούλα (61’ Κίτελ), Ζβολίνσκι (46’ Πιασέντσκι), Γιεμπόα (31’ Νόβακ-61’ Κόκεργκιν).