“Μίλησαν” οι έδρες (vds)

Απόλυτοι ήταν οι γηπεδούχοι στα ματς της Τετάρτης (17/8) για τα πλέι οφ του Champions League.

Απόλυτοι ήταν οι γηπεδούχοι στα ματς της Τετάρτης (17/8) για τα πλέι οφ του Champions League. Άλλος σε μεγαλύτερο βαθμό, άλλος σε μικρότερο, όλοι εκμεταλλεύτηκαν τη δύναμη της έδρας τους και πήραν προβάδισμα ενόψει των επαναληπτικών της επόμενης εβδομάδας.

Στο Μόναχο, η Μπάγερν με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, επικράτησε 2-0 της Ζυρίχης και “αγκάλιασε” την πρόκριση στους ομίλους, ενώ ακόμη πιο εύκολο έργο στη ρεβάνς αναμένεται να έχει η Ντιναμό Ζάγκρεμπ που συνέτριψε με 4-1 τη Μάλμε στην Κροατία.

Η Βιγιαρεάλ γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Οντένσε στη Δανία, με τον Αντρεάσεν να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 84ο λεπτό, ενώ ισχνό προβάδισμα πήρε και η Μακάμπι Χάιφα με το 2-1 επί της Γκενκ.