Επέστρεψε στις νίκες η «ελληνική» Τραμπζονσπόρ!

Η Τραμπζονσπόρ των Μπακασέτα, Φούντα και Κουρμπέλη πέρασε από την έδρα της Ανκαραγκιουτσού σε ένα ανταγωνιστικό ματς πήρε τη νίκη με 1-0

Η Τραμπζονσπόρ η οποία αποχαιρέτησε με ισοπαλία το 2023 επέστρεψε στις νίκες. Οι φιλοξενούμενοι ύστερα από ένα καταπληκτικό παιχνίδι επικράτησαν με 1-0 στην έδρα της Ανκαραγκιουτσού

Οι γηπεδούχοι μπηκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο χωρίς όμως να κάνουν κάποια μεγάλη ευκαιρία. Η Τραμπζονσπορ εκμεταλλεύεται την κατάσταση και στο 30ο λεπτό μετά την ωραία συνεργασία των Ονουάτσου Βίσκα, ο τελευταίος άνοιξε το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς είχε περισσότερες φάσεις οι οικοδεσπότες έκαναν ότι μπορούσαν για να πιέσουν παρ’ όλα αυτά το σκορ δεν άλλαξε, με τους Φούντα, Μπακασέτα και Κουρμπέλη να πρωταγωνιστούν.

Η ομάδα της Ανκαραγκιουτσού μετά το αποτέλεσμα έμεινε στους 20 βαθμούς και στη 12η θέση ενώ η Τραμπζονσπορ πανηγύρισε την τρίτη νίκης στα τέσσερα τελευταία ματς, έφτασε τους 33 βαθμούς στην τρίτη θέση στη βαθμολογία.