Πέρασε από την έδρα του ΠΑΟΚ Β’ η ΑΕΛ

Ένα 10λεπτο ήταν αρκετό για τους «βυσσινί».

Η ΑΕΛ νίκησε εκτός έδρας τον ΠΑΟΚ Β’ με 2-1 και ανέβηκε στους 42 πόντους, ενώ οι «ασπρόμαυροι» παρέμειναν στους 24. Η θεσσαλική ομάδα άνοιξε το σκορ με το γκολ του Κοσσονού στο 48′ και έκανε το 2-0 με σουτ του Στίνα στο 52′. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 2-1 με το γκολ του Τσοπούρογλου από την ασίστ του Πανίδη στο 62′.

ΠΑΟΚ Β’ (Αλεξιάδης): Ταλιχμανίδης, Τασιούρας, Παναγιώτου (55′ Πανίδης), Παντεκίδης, Φίλων, Κωττάς, Γιαξής, Σνάουτσνερ (30′ λ.τ Τσοπούρογλου), Γκούμας (55′ Σπυράκος), Δαρέλας (81′ Σαποβάλοφ), Κανίς (81′ Κουαλιάτα).

ΑΕΛ (Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Μαϊδανός (79′ Παπαδόπουλος), Ηλιάδης, Θωμαΐδης, Καλουτσικίδης, Θ. Παπαγεωργίου, Κ. Παπαγεωργίου (79′ Γιανναράκης), Φατάι (86′ Κόσιτς), Μαυριάς (70′ Νίνο), Στίνα, Κοσσονού (86′ λ.τ Μορέιρα).

Εύκολα η Νίκη Βόλου

Η Νίκη Βόλου επικράτησε άνετα με 5-0 του Απόλλωνα Πόντου με και ανέβηκε στους 32 βαθμούς, αφήνοντας τους ηττημένους στους 11. Οι κυανόλευκοι είχαν το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά του αγώνα και προηγήθηκαν με 2-0 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με με κεφαλιά του Γαβριηλίδη στο 24′ και τέρμα του Μιράντα στο 34′.

Η ομάδα του Νομού Μαγνησίας έκανε το 3-0 με το γκολ από το σουτ του Παναγιωτίδη στο 58′ λεπτό. Οι Θεσσαλοί ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 4-0 με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Μιράντα στο 62′ λεπτό. Το τελικό 5-0 γράφτηκε στο 88′ με πλασέ του Κρητικού.

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Γαβριηλίδης, Μπαχανάκ, Ανδρέου (46′ Τοπαλίδης), Να’α (39′ λ.τ Γιαννίτσης), Πέττας, Λίταινας, Παναγιωτίδης (63′ Μπαλλάς), Μιράντα, Πολίτης (70′ Κρητικός), Κάσσος (63′ Κουτσιμπάνας).

Απόλλων Πόντου (Καλί – Καλαϊτζίδης): Κίναλης, Καλογέρης, Ντιαλόσι (77′ Αμπούντου), Κάρδαρης, Αμαραντίδης, Μπλανκ Καζάου, Μουμίν, Μπούμπας (70′ Νοβίκοφ), Ακένα (53′ Φλένσμποργκ), Ίννος (77′ Μαρτίνες), Αλμπάνης (53′ Σκάλα).