ΑΕΚ Β-ΑΕ Καραϊσκάκης 2-1: Συνεχίστηκε το νικηφόρο σερί

Την τρίτη της νίκη σε ισάριθμους αγώνες στη Super League 2 σημείωσε η ΑΕΚ Β, η οποία επικράτησε 2-1 του Καραϊσκάκη Άρτας στα Σπάτα.

Αναλυτικά όσα αναφέρει το Δελτίο Τύπου της ΠΑΕ ΑΕΚ:

“Τη νικηφόρο πορεία της στο πρωτάθλημα της Super League 2 συνέχισε η ΑΕΚ Β, καθώς επιβλήθηκε του Καραϊσκάκη Άρτας με 2-1 στο παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής της Super League 2 2021-22, που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο «Δημήτρης Δημητρίου».

Τα γκολ της νίκης για την ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου πέτυχαν ο Γιώργος Κορνέζος στο 29′ και ο Μιχάλης Κοσίδης στο 74′, ενώ για τους φιλοξενούμενους μείωσε το σκορ ο Ναζίμ στο 80′.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1′ Έναρξη του ματς.
12′ Σέντρα του Γιούση από δεξιά, ο Κοσίδης πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
13′ Ο Μιτάι έκανε ωραία ενέργεια και γύρισμα από αριστερά, προ του τέρματος ο Κοσίδης έβαλε το πόδι του, όμως η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Χουάντερσον!
18′ Ο Γιούσης μπήκε στην περιοχή από αριστερά, έκανε το σουτ, αλλά ο Χουάντερσον απέκρουσε με υπερένταση.
19′ Σέντρα του Σταμούλη από δεξιά, ο Χριστόπουλος πήρε την κεφαλιά στην καρδιά της περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
28′ Ο Μιτάι εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ από κοντινή απόσταση, ο Χουάντερσον πραγματοποίησε εξαιρετική απόκρουση στην δεξιά του γωνία.
29′ Ο Γιούσης εκτέλεσε κόρνερ, ο Κορνέζος με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0!!!
31′ Ο Χριστόπουλος μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έκανε το συρτό σουτ, αλλά ο Χουάντερσον απέκρουσε στη γωνία του!
32′ Ο Μουστακόπουλος βγήκε τετ α τετ, έκανε το πλασέ, όμως ο Χουάντερσον μπλόκαρε!
45+1′ Λήξη πρώτου μέρους.

46′ Έναρξη δεύτερου μέρους.
60′ Ο Γιούσης εκτέλεσε κόρνερ από αριστερά δίνοντας στη μπάλα πορεία προς την εστία, όμως ο Χουάντερσον απέκρουσε εκ νέου σε κόρνερ!
74′ Ο Γούσης κέρδισε πέναλτι, ο Κοσίδης το εκτέλεσε εύστοχα και έκανε το 2-0!!!
80′ Ο Ναζίμ με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1…
89′ Ο Γερολέμου εκτέλεσε φάουλ από καλή θέση, ο Χουάντερσον απέκρουσε.
90+3′ Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ: Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Λάτσι, Κορνέζος, Μιτάι, Μπάμπης (65′ Ρουκουνάκης), Σαμπανάτζοβιτς, Γιούσης (79′ Παρράς), Μουστακόπουλος (88′ Γερολέμου), Χριστόπουλος (65′ Γκαρσία), Κοσίδης (79′ Ιατρούδης).
Προπονητής: Σωκράτης Οφρυδόπουλος

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ: Χουάντερσον, Τάμπας, Φετεινίδης, Κλιγγόπουλος, Μπεκατώρος, Δερμιτζάκης (67′ Ρουμπανγκούγκα), Ρούνεϊ, Ντοναλντόνι (67′ Γαλεάδης), Σταματής, Ναζίμ, Βαφειάδης.
Προπονητής: Ντράγκαν Ντζουκάνοβιτς

Διαιτητής: Πέτρος Τσαγκαράκης (ΕΠΣ Χανίων).
Βοηθοί: Αντώνης Αναστασάκης (ΕΠΣ Χανίων), Μιχαήλ Κακαφώνης (ΕΠΣ Αχαϊας).
4ος: Δημήτρης Ψυχούλας (ΕΠΣ Βοιωτίας)”.