Ήττα στην Πόλη για τον Ατρόμητο

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Ατρόμητος στο φιλικό παιχνίδι με την Μπασακσεχίρ στο «Φατίχ Τερίμ».

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Ατρόμητος στο φιλικό παιχνίδι με την Μπασακσεχίρ στο «Φατίχ Τερίμ». Οι Τούρκοι προηγήθηκαν μόλις στο 3′ με τον Σοκόλ και κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο η καλύτερη ευκαιρία των «κυανόλευκων» ήταν ένα σουτ του Ναπολεόνι στις καθυστερήσεις, το οποίο απέκρουσε ο Μπαμπατζάν.

Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου, ωστόσο, παρουσιάστηκε καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο και άφησε υποσχέσεις στην πρόβα τζενεράλε ενόψει των αναμετρήσεων με την ΑΪΚ για το Γιουρόπα Λιγκ. Γκολ μπορεί να μη σημειώθηκε, αλλά ευκαιρίες παρουσιάστηκαν.

Η καλύτερη στιγμή για την ισοφάριση ήρθε στο 60′, όταν ο Μαρσελίνιο με πλασέ από την περιοχή μετά από γύρισμα του Κούρου, έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Μπασακσεχίρ: Μπαμπατζάν, Ουτσάρ, Τζανσέβ, Αιχάν, Οστορούν, Τεκντεμίρ, Μπατζί, Μοσορό, Ντοκά, Βίστζα, Σοκόλ

Έπαιξαν και οι: Σίμπασι, Ερντέμ,Αγκάι, Ρότμαν, Eμρέ, Σαχίν, Αλκιλίκ, Αλτούν, Πατντάλ, Αλτούν Τας

Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Κούρος (61’ Μπιτόλο), Έμποου (73’ Λαζαρίδης), Φυτανίδης, Γκαρσία (87’ Λημνιός) , Γοδόι (73’ Μπάλλας), Ουσέρο (87’ Νάτσος), Μαρσελίνιο (73’ Μπρίτο), Ούμπιντες, Ναπολεόνι (87’ Ρεγκάκος)