Ισόπαλος ο Πανθρακικός με τη Νέα Σαλαμίνα

Χωρίς νικητή τελείωσε το φιλικό παιχνίδι του Πανθρακικού με τη Νέα Σαλαμίνα την Τετάρτη το απόγευμα στο γήπεδο της Κομοτηνής. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μίνγκα στο 6ο λεπτό, ωστόσο ο Γκρέι με φάουλ ένα λεπτό πριν το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή έγραψε το τελικό 1-1.

Την πρώτη τους εμφάνιση με τη φανέλα του Πανθρακικού έκαναν οι Λαδάκης, Κυβελίδης, Μιχαλόπουλος και Αντίλοβιτς, ενώ οι “πράσινοι” το Σάββατο θα αντιμετωπίσουν την Ξάνθη.

Η ενδεκάδα του Πανθρακικού: Κουτσόπουλος, Στάθης, Χρήστου, Σαρακατσάνος, Μακρυδημήτρης, Μουνάφο, Λαδάκης, Βίκτορ, Λουσέρο, Μίνγκας, Κυβελίδης. Στο

δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Αντίλοβιτς, Αθανασιάδης, Σκλιοπίδης, Σαρακατσάνος, Μελίσσης, Χρήστου, Βοσνακίδης, Καθάριος , Μουνάφο, Μπαϊκαρά, Μιχαλόπουλος, Μοσχάκης, Κοντογουλίδης, Γωνιάδης.