Ολυμπιακός: Τι Ελ Αραμπί, τι Ελ Κααμπί!

Ισοφάρισε τη καλύτερη επίδοση του συμπατριώτη του ο Μαροκινός φορ.

Ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί σκόραρε δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο στην εκτός έδρας αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Λαμία για την τέταρτη αγωνιστική των πλέι οφ της Stoiximan Super League. Συγκεκριμένα έκανε το 2-0 και το 3-0 για τους “ερυθρόλευκους” φτάνοντας συνολικά τα 18 γκολ του στο πρωτάθλημα και 28 τη φετινή σεζόν.

Με το δεύτερο τέρμα του στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μαροκινός φορ ισοφάρισε την κορυφαία επίδοση του συμπατριώτη του, Γιουσέφ Ελ Αραμπί στην ομάδα του Πειραιά, τη σεζόν 2020-21. Ο Ελ Κααμπί έχει ακόμα οκτώ αγωνιστικές μέχρι το φινάλε της σεζόν, μαζί με τα παιχνίδια απέναντι στην Φενερμπαχτσέ για τα προημιτελικά του UEFA Europa Conference League, για να ξεπεράσει τον εμβληματικό επιθετικό των “ερυθρόλευκων”.

Ελ Αραμπί 20-21: 49 ματς, 28 γκολ, 7 ασίστ

Ελ Κααμπί 23-24: 38 ματς, 28 γκολ, 0 ασίστ