Αστέρας Τρίπολης: Μπήκε με νίκη στα φιλικά

Με σκόρερ τους Κανελλόπουλο και Αλί Μπαμπά, ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε 2-1 την Βικτόρια Κολονίας στο πρώτο φιλικό της σεζόν

Αν και είναι πολύ νωρίς για ασφαλή συμπεράσματα, ο Αστέρας Τρίπολης έστειλε ενθαρρυντικά μηνύματα για την μελλοντική του πορεία καθώς ικανοποίησε με την συνολική του εμφάνιση στο πρώτο φιλικό με αντίπαλο την ομάδα της Κολονίας, Βικτόρια. Οι Αρκάδες ξεκίνησαν με διάταξη 4-2-3-1 και επικράτησα 2-1 με τα γκολ των Κανελλόπουλου (στο 13′ μετά από εκτέλεση φάουλ του Σόνι) και Αλί Μπάμπα (78′).

Στο δεύτερο μισό του αγώνα οι Αλί Μπάμπα, Τιλίκα, Χριστόπουλος, Μπενίτο δημιούργησαν προυποθέσεις προκειμένου να σκοράρουν, ενώ στο 82′ ο αντίπαλος γκολκίπερ έκανε εξαιρετικές επεμβάσεις στην ευκαιρία των Μπενίτο, Αλί Μπάμπα, Τιλίκα.

Αστέρας Τρίπολης πρώτο ημίχρονο: Τσιφτσής, Καρμόνα, Αλβαρες, Βαλιέντε, Καστάν,Μουνάφο, Σίτο, Γκαρντάφσκι, Ριέρα, Σόνι.

Αστέρας Τρίπολης δεύτερο ημίχρονο: Ν. Παπαδόπουλος, Γκαρσία, Τασουλής, Αλάγκμπε,Χριστόπουλος, Ιγκλέσιας (80′ Σανταφέ), Στάνκο, Αλί Μπάμπα, Τιλίκα, Καπίγια, (77′ Γ. Παπαδόπουλος), Μπενίτο.