Τζένοα-Ίντερ 1-1: «Γκέλα» στην Γένοβα

Η πρωτοπόρος Ίντερ έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Τζένοα στο «Λουίτζι Φεράρις» για την 18η αγωνιστική της Serie A.

Ένα αποτέλεσμα που την φέρνει πέντε βαθμούς μπροστά από την Γιουβέντους αλλά η Κυρία έχει ένα ματς λιγότερο και την ευκαιρία να μειώσει στους δύο από την κορυφή.

Η Τζένοα από την άλλη πήρε έναν πολύτιμο πόντο και συνεχίζει στην μέση του πίνακα.

Η Ίντερ άνοιξε το σκορ στο 42ο λεπτό με γκολ του Αρναούτοβιτς, αλλά δεν κατάφερε να πάει προηγούμενη στ’ αποδυτήρια.

Στο 45+7, μετά από πάσα του Γκούντμουνσον, ο Ντραγκουσίν έκανε το 1-1 με το οποίο η δύο ομάδες πήγαν στ’ αποδυτήρια στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Ίντερ είχε την κατοχή, πίεσε, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Να σημειωθεί ότι στο πρώτο ημίχρονο υπήρξε διακοπή περίπου οκτώ λεπτών εξαιτίας ρήψης καπνογόνων.