Νάπολι-Φιορεντίνα 1-3: Τη νίκησε και την άφησε πίσω της! (highlights)

Σπουδαία εμφάνιση από τους Βιόλα και νίκη μέσα στην έδρα των Παρτενοπέι για την 8η αγωνιστική της Serie A.

Η Φιορεντίνα δεν… αστειεύεται και το απέδειξε στην έδρα της πρωταθλήτριας Νάπολι, όπου πέρασε με το εμφατικό 3-1, «πιάνοντας» στην 3η θέση τη Γιουβέντους.

Οι Βιόλα έκαναν ένα ακόμη εξαιρετικό ματς, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, όταν και πέτυχαν τα δύο από τα τρία γκολ της νίκης, με τον Μποναβεντούρα στο 63΄ και τον Γκονζάλες στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Είχαν προηγηθεί με τον Μπρέκαλο στο 7΄, αλλά οι Παρτενοπέι βρήκαν προσωρινά το γκολ της ισοφάρισης στο 45΄+5 του πρώτου μέρους με το πέναλτι του Όσιμχεν.

Πλέον βρίσκονται στην 5η θέση με 14 βαθμούς…

ΝΑΠΟΛΙ: Μερέτ, Ντι Λορέντζο, Ολιβέρα, Έστιγκορντ, Νατάν, Ζιελίνσκι (76’ Λίντστρεμ), Λομπότκα (77’ Γκαετάνο), Ανγκισά (32’ Ραζπαντόρι), Πολιτάνο (57’ Καγιούστε), Κβαρατσχέλια, Οσιμέν (77’ Σιμεόνε)

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ: Τεράτσιανο, Μαρτίνες, Καγιόντε (83’ Ρανιέρι), Παρίζι, Μιλένκοβιτς, Μποναβεντούρα, Ντάνκαν (83’ Μαντραγκόρα), Αρτούρ (83’ Ινφαντίνο), Μπρέκαλο (73’ Γκονθάλεθ), Ικονέ (89’ Κομούτσο), Ενζολά.