Τορίνο-Φιορεντίνα 1-1: Όλα στη μέση….

Η έλλειψη ουσιαστικού κινήτρου απέτρεψε τη διεξαγωγή ενός αγώνα με περισσότερο ενδιαφέρον....

Τορίνο και Φιορεντίνα έμειναν στο 1-1 (66′ Σανάμπρια – 48′ Γιόβιτς) σε μια αναμέτρηση για την 36η αγωνιστική της Serie A, που ως κοινό παρονομαστή των δύο ομάδων είχε το ουσιαστικό κίνητρο καθώς αμφότερες ισοβαθμούν στο μέσο της βαθμολογίας.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να μπαίνουν διστακτικά στο ματς, περιμένοντας η μία την άλλη προκειμένου να διαπιστώσει τις… διαθέσεις της αλλά και την προσέγγισή της. Μοιραία λοιπόν περιορίστηκαν στη δημιουργία μιας ισορροπημένης εικόνας δίχως ιδιαίτερες συγκινήσεις στο πρώτο 45λεπτο.

Τα σημαντικότερα έλαβαν χώρα στο δεύτερο ημίχρονο, με τους “Βιόλα” ν’ ανοίγουν το σκορ στο 48′ με τον – συνήθη ύποπτο – Γιόβιτς, εξέλιξη που αφύπνισε τους γηπεδούχους που έψαξαν και βρήκαν αντίδραση δέκα οκτώ λεπτά μετά χάρη στον Σανάμπρια.

Με δικό του γκολ η αρχική ισορροπία επανήλθε με συνέπεια το τέλος να βρει άπαντες ικανοποιημένους κι ανυπόμονους για την ολοκλήρωση της σεζόν.