Γιουβέντους-Σαμπντόρια 4-2: Έκανε τα εύκολα… δύσκολα, αλλά κέρδισε! (hls)

Δυσκολεύτηκε αλλά κέρδισε η Γηραιά Κυρία!

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η Γιουβέντους με την ουραγό Σαμπντόρια, αλλά τελικά επικράτησε με 4-2 στο Τορίνο και πλέον απέχει τέσσερις βαθμούς από την έκτη θέση και την Αταλάντα.

Η Γηραιά Κυρία μετά το «χαστούκι» από τη Ρόμα, κατάφερε να προηγηθεί 2-0 πριν συμπληρωθεί το ημίωρο, οι Γενοβέζοι «απάντησαν» με δύο γκολ σε ένα δίλεπτο κι έφεραν το ματς στα ίσια.

Τελικά ο Ραμπιό, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι (64΄) έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι, η οποία πέντε λεπτά μετά είχε την ευκαιρία να «κλειδώσει» το «τρίποντο», αλλά ο Ντούσαν Βλάχοβιτς έστειλε την μπάλα στο δοκάρι με το πέναλτι που εκτέλεσε.

Αυτό που δεν κατάφερε ο Σέρβος στράικερ, το πέτυχε ο 19χρονος Αργεντινός επιθετικός, Ματίας Σούλε, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Γιουβέντους-Σαμπντόρια: 4-2
11΄ Μπρέμερ, 26΄,64΄ Ραμπιό, 90΄+4 Σούλε – 31΄ Αγκουέλο, 32΄ Τζούρισιτς

Γιουβέντους: Περίν, Μπρέμερ (84′ Ρουγκάνι), Μπονούτσι (46′ Κουαδράδο), Ντανίλο, Ντε Σίλιο (88′ Γκάτι), Φατζόλι, Μπαρενετσέα (46′ Λοκατέλι), Ραμπιό, Κόστιτς, Μιρέτι (73′ Σούλε), Βλάχοβιτς

Σαμπντόρια: Τουρκ, Γκούντερ, Νουίτινκ (76′ Παολέτι), Αμιόνε, Τζανόλι, Ρινκόν (83′ Μαλαγκρίδα), Γουίνκς, Αουτζέλο (73′ Μούρου), Λερίς, Τζούρισιτς (73′ Χεσέ), Γκαμπιαντίνι