Γκέλαραν οι Ρέιντζερς

Την ήττα 2-1 γνώρισαν οι Ρέιντζερς από την Σεντ Μίρεν, στο πλαίσιο της εικοστής αγωνιστικής του σκωτσέζικου πρωταθλήματος.

Την ήττα 2-1 γνώρισαν οι Ρέιντζερς από την Σεντ Μίρεν, στο πλαίσιο της εικοστής αγωνιστικής του σκωτσέζικου πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Ουάλας στο 11′, όμως οι Μόου στο 44′ και ΜακΓκόουαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, έδωσαν τη νίκη στους γηπεδούχους.

Με εννέα παίκτες τελείωσε την αναμέτρηση η φιλοξενούμενη ομάδα, λόγω των αποβολών των ΜακΚάλοχ στο 24′ και Γκοϊάν στο 87′. Παρά την ήττα τους, οι Ρέιντζερς παραμένουν στην κορυφή της βαθμολογίας με 48 βαθμούς, ενώ η Σεντ Μίρεν ανέβηκε στην έκτη θέση με 25 βαθμούς.