Ουνιόν Σ.Ζ.-Σερκλ Μπριζ 2-3: «Μαχαιριά» για τον τίτλο… (highlights)

Η Σερκλ Μπριζ πέρασε νικηφόρα από το «Γιοζέφ Μαριέν» νικώντας με 3-2 την Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ για την 2η αγωνιστική της play offs τίτλου.

Ήταν η πρώτη νίκη της Σερκλ κόντρα σε κάποια από τις πέντε πρώτες ομάδες του φετινού πρωταθλήματος και με αυτή ατενίζει με αισιοδοξία ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Για την Ουνιόν ήταν μια «μαχαιριά» στις φιλοδοξίες της για τίτλο, δεύτερη ήττα στα δύο πρώτα ματς μετά το 1-0 από την Γκενκ.

Η Σερκλ Μπριζ αιφνιδίασε απόλυτα σημειώνοντας δύο γκολ σε δύο λεπτά. Στο 5’ με πλασέ Μίντα και στο 6’ με σουτ του Ντένκεϊ.

Η Ουνιόν μείωσε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου σε 1-2 με πέναλτι του Νίλσον.

Στην επανάληψη όμως, στο 71’, η Σερκλ έκανε το 1-3 με πλασέ του Σόμερς μετά από έξοχη αντεπίθεση.

Το μόνο που κατάφερε η Ουνιόν ήταν να μειώσει σε 2-3 με σουτ του Έκερτ μέσα από την περιοχή.