Έσωσε την παρτίδα η Μπενφίκα

Με γκολ του Λίμα επτά λεπτά πριν το φινάλε η Μπενφίκα πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) κόντρα στην προτελευταία Αρόουκα και γλίτωσε το κάζο.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 19′ με τον Σιμάο, όμως πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο Ροντρίγκο έφερε το ματς στα ίσια. Η Αρόουκα πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ με τον Σερζίνιο (74′), όμως ο Λίμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 83′ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Η Μπενφίκα μετά από αυτή την ισοπαλία ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, όμως επί της ουσίας έχασε την ευκαιρία να ξεφύγει με τρεις βαθμούς έστω και προσωρινά από την δεύτερη Σπόρτινγκ Λισσαβόνας.