Άβολη ισοπαλία Γουϊγκαν και Τότεναμ (video)

Γουϊγκαν και Τότεναμ καίγονταν για τη νίκη, όμως έμειναν στην ισοπαλία 2-2 με δραματικό τρόπο! Βαθμολογική ανάσα πήρε η Στόουκ Σίτι, με την μόλις τρίτη νίκη της μέσα στο 2013, ενώ η Νόριτς αρχίζει να νιώθει άβολα.

Γουϊγκαν – Τότεναμ 2-2

Γουϊγκαν και Τότεναμ καίγονταν για τη νίκη, όμως έμειναν στην ισοπαλία με δραματικό τρόπο!
Ο Γκάρεθ Μπέιλ έκανε το 0-1 στο 9′, αλλά δύο λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Έμερσον Μπόις οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν.
Στπ 49′ ο Κάλουμ ΜακΜάναμαν έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά και πολλές ομάδες στην ουρά σε αγωνία…
Αλλά στις καθυστερήσεις ο Έμερσον Μπόις ήταν ο μοιραίος παίκτης, αφού ισοφάρισε με αυτογκόλ την ομάδα του.
Η ισοπαλία αφήνει πίσω τη Γουϊγκαν στο κυνήγι της παραμονής και την Τότεναμ στο κυνήγι της τετράδας.

Σαουθάμπτον – Γουέστ Μπρόμιτς 0-3

Καιρό είχε να κάνει τόσο καλή εμφάνιση η Μπρόμιτς και τόσο κακή η Σαουθάμπτον.
Βέβαια πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν και ο διαιτητής Ρόμπερτ Μάντλεϊ, που στο ντεμπούτο του στην Πρέμιερ Λιγκ έβγαλε τρεις φορές την κόκκινη κάρτα. Στο 70′ στους Ραμίρες και Φορτούν απευθείας και στο 83′ στον Φοξ της Σαουθάμπτον με δεύτερη κίτρινη.
Ο Ρομέλου Λουκάκου πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του στο 67′, ενώ δημιούργησε τα άλλα δύο, στο 6′ για τον Αντουάν Φορτούν και στο 77′ για τον Σέιν Λονγκ.

Έβερτον – Φούλαμ 1-0

Η ‘Εβερτον κράτησε την παράδοση που την θέλει να κερδίζει πάντοτε στην έδρα της τη Φούλαμ, και παρέμεινε στο κυνήγι της εξόδου στην Ευρώπη.
Ο Στίβεν Πίεναρ στο 16′ πέτυχε το μοναδικό γκολ από σέντρα του Κόλεμαν. Η Έβερτον είχε ευκαιρίες για το 2-0, ενώ η Φούλαμ έχασε με τραυματισμό στο πρώτο ημίχρονο τον Ντιμιτάρ Μπερμπάτοφ.

Στόουκ Σίτι – Νόριτς 1-0

Βαθμολογική ανάσα πήρε η Στόουκ Σίτι, με την μόλις τρίτη νίκη της μέσα στο 2013, ενώ η Νόριτς αρχίζει να νιώθει άβολα.
Ο Τσάρλι Άνταμ πέτυχε το μοναδικό γκολ στο 46′, μετά από προσπάθεια του Κράουτς.
Η Νόριτς για μία ακόμα φορά ήταν αδύνατη επιθετικά.