Φοβερή ανατροπή η ΤΣΣΚΑ! (video)

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας βρέθηκε 3-0 πίσω στο σκορ και με δέκα παίκτες στο 15ο λεπτό του εκτός έδρας αγώνα με τη Μορντόβια για την Πρέμιερ Λιγκ Ρωσίας, όμως κατάφερε να επικρατήσει με το εντυπωσιακό 6-4!

Η ομάδα του Λεονίντ Σλούτσκι ξεκίνησε…εφιαλτικά στο ματς του Σαράνσκ για την 9η αγωνιστική, καθώς οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο πρώτο λεπτό με γκολ του Λουτσένκο. Σαν να μην έφτανε αυτό για τους Μοσχοβίτες, στο 12′ έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Φερνάντες με απ’ ευθείας κόκκινη για μαρκάρισμα στον Μουκχαμέτσιν.

Οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 στο Ρίκοφ στο 13′, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Μουκχαμέτσιν πέτυχε το τρίτο γκολ των γηπεδούχων, που έδειχναν έτοιμοι για μία θριαμβευτική νίκη.

Η ΤΣΣΚΑ όμως ανασυντάχθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και στο 50′ μείωσε σε 3-1 με τον Παντσένκο.

Στο 55′ η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε με τη Μορντόβια να μένει επίσης με δέκα λόγω δεύτερης κίτρινης στον Τζαλό, με το ματς να γίνεται στη συνέχεια…ροντέο!

Οι Μοσχοβίτες κατάφεραν να ισοφαρίσουν με γκολ των Τόσιτς (58′) και Ντουμπιά (59′), όμως οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου προβάδισμα με τον Λουτσένκο στο 68′!

Η ΤΣΣΚΑ ήταν όμως πολύ καλύτερη στο φίνις και κατάφερε να προηγηθεί με δύο γκολ του Μουσά (80′, 85′), για να κλείσει το επικό ματς ο Ντουμπιά στο 88′ για το τελικό 4-6!