Τσέλσι-Νιούκαστλ 2-0: Πήραν… φόρα οι “μπλε”

Τέταρτη σερί νίκη στην Premier League πανηγύρισε η Τσέλσι με σκορ 2-0 επί της Νιούκαστλ και μείωσε τη διαφορά από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Οι Λονδρέζοι επιβεβαίωσαν σε ακόμη ένα παιχνίδι πως βρίσκονται σε καλή φόρμα και πέτυχαν ακόμη μία σημαντική νίκη.

Ο Ζιρού στο 31ο λεπτό άνοιξε το σκορ, πετυχαίνοντας το 21ο του γκολ ερχόμενος από τον πάγκο και πλέον είναι δεύτερος στην ιστορία της Premier League πίσω από τον Ντεφό (24 γκολ).

Το δεύτερο γκολ της Τσέλσι, το οποίο και ουσιαστικά “σφράγισε” τη νίκη της, πέτυχε στο 39ο λεπτό ο Βέρνερ. Μάλιστα, ο Γερμανός φορ βρήκε δίχτυα μετά από ακριβώς 1.000 λεπτά στο αγγλικό πρωτάθλημα. Τελευταία φορά που είχε σκοράρει ήταν κόντρα στη Σέφιλντ τον Νοέμβριο.